Norman Tec

IM Lake Tahoe anulowane z powodu pożaru!

IM-logoNiepokonany żywioł jakim jest ogień zbliżył się w okolice startu zawodów Ironman Lake Tahoe. Dodatkowo niekorzystnie wiejący wiatr spowodował, że organizator musiał anulować zarówno Ironman jak również Ironman70,3 Lake Tahoe.

Czytaj dalej

Nowy extremalny triathlon w rejonie Lake District

Organizatorzy Wasdale Triathlon – bardzo często uznawanego jako "najcięższy na świecie tradycyjny triathlon na dystansie ½ Ironman" – zdecydowali się na nową ekstremalną imprezę na dystansie pełnego Ironmana. Zawody zaplanowano na 21 czerwca 2015 r.

Czytaj dalej

Challenge Family organizuje pierwsze zawody cyklu w Ameryce Łacińskiej

Globalna serii triathlonów Challenge Family poinformowała o przystąpieniu do współpracy z pierwszym wyścigiem w Ameryce Łacińskiej. Nowa impreza Challenge Florianopolis obędzie się w Brazylii. Zawody odbędą się w północnej części wyspy Santa Catarina, w dniu 30 listopada 2014 roku. Dystans z jakim będą musieli zmierzyć się zawodnicy to ½ Ironman czyli 1,9km pływania, 90km jazdy rowerem i 21,1km biegu.

Czytaj dalej

Andreev i Lovset ponownie wygrywają w MŚ w triathlonie zimowym w Cogne we Włoszech

Pavel Andreev z Rosji zdobył czwarty tytuł w zimowych Mistrzostwach Świata ITU w triathlonie. Z kolei Borghild Lovset z Norwegii odniosła drugie zwycięstwo w tym niezwykle ciekawym triathlonie w Cogne we Włoszech. Zawodnicy mieli do pokonania 6 kilometrów biegu, następnie 12km jazdy rowerem górskim. Ostatnia z konkurencji to bieg na nartach na dystansie 9 kilometrów.Zawody odbyły się w ubiegłą sobotę w Cogne w północnych Włoszech.

Czytaj dalej

Challenge Rancho Cordova nowa impreza z cyklu Challenge Family

Globalna seria triathlonów na dystansie długim Challenge Family poinformowała o wprowadzeniu do kalendarza Wyzwania Rancho Cordova. Jest to zarazem pierwsza odsłona wyścigu na dystansie połowy Ironmana w Stanach Zjednoczonych i odbędzie się 5 października 2014 roku.

Czytaj dalej

Jurkiewicz i Lyles wygrywają w triathlonie w Australii Zachodniej

Od debiutu australijskiej imprezy w triathlonowym kalendarzu w 2004 roku zawody IRONMAN odnotowały ogromny wzrost, zarówno pod względem wielkości jak równiez prestiżu wśród społeczności triathlonowej, a impreza ta niewątpliwie to zdarzenie światowej klasy sportowej. Wydarzenie stało się niezwykle popularnee wśród sportowców i widzów. W tym roku po raz kolejny miast Busselton nie zawiodło i zagwarantowało wielkie emocje w Zachodniej Australii.

Czytaj dalej

Rasmus Petreus i Melissa Hauschildt rządzili w triathlonie Challenge Laguna Phuket Tri-Fest

Duński zawodnik Rasmus Petreus walczył z dwoma Włochami Alberto Casadei i Alberto Alessandroni przez cały wyścig w zawodach rozegranych w miniony weekend Challenge Laguna Phuket Tri-Fest. Ostatecznie okazało się, że to właśnie Duńczyk okazał się najsilniejszy. Wśród zawodników startujących w Phuket był również  zwycięzca  Ironman Pete Jacobs. Okazało się jednak, że po miesiącu występów promocyjnych dla różnych sponsorów uplasował się ostatecznie na 10. pozycji kilka sekund za zwyciężczynią wśród kobiet Mel Hauschildt.

Czytaj dalej

Więcej artykułów…