Norman Tec

Challenge Rancho Cordova nowa impreza z cyklu Challenge Family

Globalna seria triathlonów na dystansie długim Challenge Family poinformowała o wprowadzeniu do kalendarza Wyzwania Rancho Cordova. Jest to zarazem pierwsza odsłona wyścigu na dystansie połowy Ironmana w Stanach Zjednoczonych i odbędzie się 5 października 2014 roku.

1900 metrów pływania odbędzie się w Nimbus Dam (zapora wodna), która jest zasilana przez American River, która swój początek bierze w wysokich górach Sierra Nevada. Jest to jedna z najczystszych wód w Kalifornii, a do tego panują tam spokojne warunki pogodowe.

SierraNevada

90 kilometrów na rowerze przebiegać będzie w rejonach gór Sierra Nevada. Dodatkową atrakcją dla zawodników jest przejazd przez liczne winnice, zalesione wzgórza i historyczną bazę sił powietrznych Mather Field. Całkowita różnica wzniesień wyniesie ponad 360 metrów.
Bieg na dystansie półmaratonu charakteryzuje się bardzo płaskim profilem.  Trasa przebiegać będzie w całości w centrum miasta Rancho Cordova.

Wspomniane miasto znajduje się 12 kilometrów na wschód od stolicy stanu Kalifornia, Sacramento. Rancho Cordova i okoliczne gminy zasłynęły w historii kalifornijskiej gorączki złota. W bardziej współczesnych czasach na terenie miasta znajdowała się baza wojskowa.

"Miasto Rancho Cordova jest dumne ze współpracy z Challenge Family i organizacji Challange Rancho Cordova Triathlon", powiedział burmistrz Dan Skoglund. "Zawodnicy i goście z całego świata odkryją Rancho Cordova i wszystko to co nasze miasto do zaoferowania. Nasze miasto oferuje wiele możliwości rekreacji oraz miejsc na pobyt co czyni go idealnym miejscem na taką imprezę. "

Zapisy na  inauguracyjne zawody w Rancho Cordova odbywające się w dniu 5 października 2014 roku zostaną otwarte o 9 rano czasu lokalnego w piątek, 24 stycznia. Dodatkowe informacje o zdarzeniach można znaleźć na Twitterze: @ challengerancho i Facebooku.

Seria triathlonów Challenge Family oferuje start w 24 imprezach na całym świecie na dystansie pełnego Ironmana i ½ Ironman. W skład tych imprez wchodzi jedna z największych na świecie - Challenge Roth w Niemczech. Miejsce urodzenia Challenge Family, Challenge Roth oferuje możliwość startu dla ponad 5500 zawodników. Co roku na trasie tych zawodów jest około 220 tysięcy widzów.

Od roku 2002, wyścigi w Europie, Wielkiej Brytanii, Australii i Ameryce Północnej połączyły Roth. Razem stanowią one serię niesamowitych zawodów w których główny nacisk stawiany jest na komfort zawodników i spektakl dla kibiców.

Udostępnij na FB