Norman Tec

MŚ w triathlonie na dystansie długim wracają do USA już w 2016 roku.

Międzynarodowa Unia Triathlonu (ITU) ogłosiła, że Mistrzostwa Świata w triathlonie na dystansie długim w 2016 roku odbędą się w Oklahoma City w Oklahomie.

"USA Triathlon jest zaszczycony, że został wybrany jako gospodarz tak prestiżowej imprezy jaką są Mistrzostwa Świata w triathlonie", powiedział Bob Wendling, prezes USA Triathlon. "Czekamy na zaproszenie najlepszych na świecie sportowców długodystansowych do Oklahomy. Dodatkowo cieszymy się ze ścisłej współpracy z naszymi prestiżowymi partnerami i komitetem organizacyjnym Redman ITU Triathlon."

oklahoma

We wrześniu 2016 roku elita triathlonistów i triathlonistek oraz zawodnicy z poszczególnych grup wiekowych będą rywalizować o tytuł mistrza świata. Dystans jaki będą mieli do pokonania to 4 km pływania, 120 km jazdy na rowerze i 30-kilometrowy bieg. Elita mężczyzn i kobiet będzie również walczyć o pulę nagród w wysokości 90 tysięcy dolarów, która ma być podzielona równo pomiędzy kobietami i mężczyznami.

"Friends of Multisport, Redman Triathlon i miasto Oklahoma City z wielką radością powita wyjątkowych zawodników i delegatów ze świata triathlonu." powiedział Dave Wood, prezes i przewodniczący Friends of Multisport i dyrektor wyścigu Redman Triathlon.

Po raz trzeci Mistrzostwa Świata ITU w triathlonie na dystansie długim odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Ostatnia impreza odbyła się w 2011 roku w Henderson, w Nevadzie. W zawodach brało udział ponad 900. USA gościło wiele innych Mistrzostw Świata w dyscyplinach multisportowych na przestrzeni lat, w tym Mistrzostwa Świata w Duathlonie w 2009 Duathlon i Mistrzostwach Świata w Cross (off-road) triathlonie w 2012 roku.

Udostępnij na FB