Norman Tec

Colucci i Carvallo wygrywają w triathlonie IM 70.3 Pucon

Brazylijczyk Reinaldo Colucci odniósł swoje czwarte zwycięstwo w Pucon, a Chilijka Valentina Carvallo obroniła tytuł w kolejnej odsłonie Herbalife IRONMAN 70.3 Pucon.

Cztery zwycięstwa dla Colucciego

Z pewnością można powiedzieć, że Reinaldo Colucci wie jak dobrze ścigać się w IRONMAN 70,3 Pucon. Smukły Brazylijczyk czterokrotnie zwyciężał i dwukrotnie był drugi w jego sześciu występach w wyścigu w Chile. Niezwykle utalentowany olimpijczyk zawsze był w stanie łączyć jednocześnie dobre wyniki na igrzyskach olimpijskich jak również w wyścigach na dystansach długich. Brazylijczyk właśnie rozpoczął bezpośrednie przygotowania do olimpiady w Brazylii w 2016 roku, kraju z którego pochodzi.

Zwycięstwo Colucciego nie było bułką z masłem. Brazylijczyk całe zawody zaciekle walczył z chilijskim triathlonistą Felipe Barraza. Obaj panowie wyszli z wody w odstępie 3 sekund od siebie. Etap kolarski również nie wyłonił zdecydowanego faworyta zawodów. Barraza przejechał 90km w czasie 2:13:18 natomiast Colucci 2:13:05. Dopierona trzecim okrążeniu półmaratońskiego biegu Chilijczyk musiał uznać wyższość swojego rywala i ostatecznie stracił prawie 2 minuty do zwycięzcy. Trzeci na mecie zameldował się Australijczyk Paul Matthews.

"To był trudny wyścig i byłem pod wrażeniem poziomu konkurencji", powiedział Colucci. "Jestem szczęśliwy i podekscytowany, ponieważ wygranie tego wyścigu jest dla mnie czymś wyjątkowym."

ColucciPucon14

Carvallo wygrywa w domu

Valentina Carvallo doskonale wykorzystała przewagę jaką dał jej start we własnym kraju i odniosła drugie zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach. Przebieg wyścigu pań był zdecydowanie bardziej różnorodny w stosunku do startu męskiej elity. Etap pływacki jako pierwsza pokonała Dede Griesbauer zyskując przewagę prawie minuty nad drugą Carvallo i ponad 2 minuty nad trzecią Pamelą Tastets Ceppi de Lecco. Podczas trasy kolarskiej większych zmian nie obserwowaliśmy. Ostatecznie zawody zostały rozstrzygnięte podczas finałowej konkurencji. 21,1 km najszybciej przebiegła Sarah Piampiano (1:32:17). Ten bardzo dobry wynik dał jej drugie miejsce w całych zawodach. Zwyciężczyni Carvallo ukończyła zawody z drugim czasem biegu (1:33:46) i wynikiem 4:37:27 w całych zawodach. Podium uzupełniła wcześniej wspomniana Sarah Piampiano i Dede Griesbauer.

"Jestem bardzo szczęśliwa i zadowolona z tego co osiągnąłem dzisiejszego dnia," powiedziała Carvallo chwytając oddech po wyścigu. "Emocje, które czuję są nie do opisania. Przygotowywałam się bardzo długo by wygrać te zawody i na szczęście wszystko poszło jak chciałam. Doping ludzi jest bardzo motywujący i kluczowy w tym wyścigu. " dodała.

Carvallopucon14

Top 5 Mężczyzn

1 Reinaldo Colucci BRA 3:58:20
2 Felipe Barraza CHL 4:00:19
3 Paul Matthews AUS 4:01:01
4 Daiel Fontana ITA 4:01:42
5 Felipe Van Wyngard CHL 4:05:50

Top 5 kobiet

1 Valentina Carvallo CHL 4:37:27
2 Sarah Piampiano USA 4:40:36
3 Dede Greusbauer USA 4:41:37
4 Pamela Tastets CHL 4:52:52
5 Leslie Lamacchia USA 5:06:55

Udostępnij na FB