Norman Tec

Andreev i Lovset ponownie wygrywają w MŚ w triathlonie zimowym w Cogne we Włoszech

Pavel Andreev z Rosji zdobył czwarty tytuł w zimowych Mistrzostwach Świata ITU w triathlonie. Z kolei Borghild Lovset z Norwegii odniosła drugie zwycięstwo w tym niezwykle ciekawym triathlonie w Cogne we Włoszech. Zawodnicy mieli do pokonania 6 kilometrów biegu, następnie 12km jazdy rowerem górskim. Ostatnia z konkurencji to bieg na nartach na dystansie 9 kilometrów.Zawody odbyły się w ubiegłą sobotę w Cogne w północnych Włoszech.

Andreev musiał ciężko pracować by ostatecznie osiągnąć upragnione zwycięstwo. Główną atrakcją zawodów był bardzo widowiskowy pojedynek Rosjanina z Włochem Danielem Antoniolim. Antonioli objął prowadzenie podczas pierwszego etapu zawodów, biegu na 6 kilometrów. W dalszej części zawodów Rosjanin Andreev wziął rewanż nad swoim rywalem i objął prowadzenie w całym wyścigu. Pomimo dość długiego pobytu w strefie zmian T2 Włoch był w stanie nawiązać walkę z Rosjaninem, a całe zawody zostały rozstrzygnięte na końcowym odcinku 9 kilometrowego biegu na nartach. Doskonałym finiszem popisał się Pavel Andreev i to on ostatecznie zwyciężył z przewagą 1 sekundy nad drugim Danielem Antoniolim. Dmitrij Bregeda z Rosji uzupełnił miejsce na podium, przybiegając 40 sekund za zwycięzcą.

cogne

Loveset, zawodniczka z Norwegii okazała się najlepszym strategiem w wyścig elity Pań. Dystans 6 kilometrów biegu pokonała w czasie 00:23:57, uzyskując przewagę zaledwie 1 sekundy nad Olgą Parfinenko z Rosji. Trasę biegową najszybciej pokonała Sarka Grabmullerowa z Czech. Szybko okazało się jednak, że Norweżka jest zdecydowanie mocniejsza na rowerze i na dystansie zaledwie 12 kilometrów uzyskała 3 minuty przewagi nad Rosjanką i Czeszką. Ostatnia faza wyścigu, bieg na nartach, Loveset pokonała wolniej od swoich rywalek o 1 minutę. Mimo to wygrała całe zawody z czasem 01:14:08 uzyskując przewagę 02:10 nad drugą Parifinenko i 2:25 nad trzecią Grabullerową. Zwycięstwo Loveset był jej drugi tytuł Zimowy Triathlon ITU World Championship. Jej pierwszy był w 2011 roku.

Elita mężczyzn

1. Pavel Andreev (RUS) 1:03:39
2. Daniel Antonioli (ITA) 1:03:40
3. Dmitry Bregeda (RUS) 1:04:19
4. Giuseppi Lamastre (ITA) 1:04:43
5. Oivindh Bjerkseth (NOR) 1:04:53

Elita kobiet

1. Borghild Lovset (NOR) 1:14:08
2. Olga Parfinenko (RUS) 1:16:18
3. Sarka Grabmullerova (CZE) 1:16:33
4. Roberta Gasparini (ITA) 1:18:24
5. Tatiana Charochkina (RUS) 1:18:35

Udostępnij na FB