Norman Tec

Forte Village Sardynia Triathlon dołączyło do Challenge Family

Challenge Family ogłosiła partnerstwo z Forte Village Sports Academy oraz wejście w współudział z Wyzwaniem Forte Village Sardynia, które będzie miało miejsce w dniu 26 października w niezwykle pięknym otoczeniu przyrody południowej Sardynii.

Forte Village Resort będzie gospodarzem tego wielkiego wydarzenia, które przyciągnie zarówno sportowców, poszczególnych grup wiekowych jak również profesjonalistów. Wyścig odbędzie się pomiędzy Pula, Domus de Maria i Teulada. Sardynia budzi skojarzenia podobne do ogrodu Eden tworząc kontrast pomiędzy czerwonymi skałami i zielonymi lasami na jednej stronie i turkusowym morzem i białym piaskiem na drugiej. Południowy zachód wyspy jest stworzony dla triathonistów.

sardinia

Po etapie pływackim w krystalicznie czystych wodach morza Śródziemnego sportowcy zameldują się w strefie T1 wśród 47 hektarów ogrodów, otoczonych przez 15000 drzew i około dwóch milionów roślin, z aloesem, bugenwillą, eukaliptusem, palmami i hibiskusem. Etap kolarski wspina się delikatnie na Domus de Maria, by wkońcu zawodnicy mogli cieszyć się pięknym zjazdem aż do Teulada wzmocniony przez entuzjastyczne poparcie lokalnej społeczności. Etap kolarski kończyć się będzie wspaniałym nadmorskim odcinkiem z powrotem do strefy T2. Ostatni etap biegowy prowadzić będzie wzdłuż wybrzeża i kończyć się będzie w centrum Forte Village. Do wyboru zawodników będą dwa dostępne dystanse Sprint (750m/20k/5k) i ½ Ironman (1.9k/90k/21k). Dodatkowo organizator zapenia mnóstwo rozrywki dla dzieci.

Ambasador Challenge Family i czterokrotny mistrz świata, Chris McCormack powiedział, " okoliczne wzgórza i wybrzeża są idealne do treningu, a trasa zawodów należy do jednej z najpiękniejszych, jakie kiedykolwiek widziałem. Jazda rowerem wzdłuż południowego wybrzeża Sardynii jest niezapomniana. Jest to z pewnością jedno z najlepszych miejsc do treningu i ścigania się, ale także do prowadzenia regularnych obozów szkoleniowych. "
Wyzwanie Forte Village Sardynia jest wynikiem strategicznego partnerstwa między partnerami jakimi są organizatorzy Forte Village Sports Academy oraz Challenge Family. Ta edycja ma stać się rozpoznawalna na świecie zapewniając niezapomniane doświadczenia.

"Forte Village Resort ma przyjemność i zaszczyt być wybrany jako partner Challenge Forte Village Sardinia 2014." mówi Lorenzo Giannuzzi, Dyrektor Zarządzający Forte Village Resort. "Dzięki zaangażowaniu w jakość i promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, Forte Village Sports Academy odzwierciedla doskonale wartości Challenge Family. Cała impreza ma charakter festiwalu triathlonowgo, która zapewnia całkowitą otwartość na wszystkich, od juniorów, do znakomitych sportowców. Jestem pewien, że przyciągnie to wielu zawodników wraz z ich rodzinami z daleka, w tym także największe nazwiska w tym sporcie. "

Zapisy do Challenge Forte Village Sardynia, które odbędą się 26 października 2014 otwarto 03 marca na stronie fortevillagetriathlon.com, a dodatkowe informacje można znaleźć w wydarzeniu utworzonym na Facebooku.

Udostępnij na FB