Norman Tec

Challenge Family organizuje pierwsze zawody cyklu w Ameryce Łacińskiej

Globalna serii triathlonów Challenge Family poinformowała o przystąpieniu do współpracy z pierwszym wyścigiem w Ameryce Łacińskiej. Nowa impreza Challenge Florianopolis obędzie się w Brazylii. Zawody odbędą się w północnej części wyspy Santa Catarina, w dniu 30 listopada 2014 roku. Dystans z jakim będą musieli zmierzyć się zawodnicy to ½ Ironman czyli 1,9km pływania, 90km jazdy rowerem i 21,1km biegu.

Challenge Florianopolis oferuje szybką, płaską trasę z potencjałem osiągania jednych z najszybszych czasów na świecie. W okresie początku sezonu letniego w Brazylii, morza są na ogół spokojne. Fakt ten powoduje iż nie powinno być komplikacji w dniu startu. Trasa kolarska prowadzić będzie wzdłuż autostrady po bardzo dobrych jakościowo asfaltach, a  podczas półmaratonu dodatkową atrakcją będzie bieg wzdłuż uliczek w pięknej okolicy Jurere Internacional.

santacatarinabrazil

"Impreza Test", apirująca do współpracy z Challenge Family odbyła się w grudniu 2013 r. podczas imprezy Dash 113 Triathlon. Szybko okazało się, że odniosła wielki sukces.

"Zaczęliśmy pracować nad wyścigiem we wrześniu 2013 roku, wiedząc, że Dash może stać się pierwszymi zawodami z cyklu Challenge Family w Ameryce Łacińskiej. Weszlismy we współpracę z marką, która jest znana z wysokiego poziomu organizacji wyścigów", powiedział Carlos Fernando Menezes, prezes Challenge Brazylia.
Spokojne wody, drogi szybkiego ruchu i świetna infrastruktura turystyczna przyciągają zawodników z całego świata do tego kultowego miejsca. Impreza na otwarcie sezonu letniego w Santa Catarina, jednego z najbardziej popularnych rejonów do uprawiania sportów na świeżym powietrzu w Brazylii to doskonały pomysł. Challenge Florianopolis odbywać się będzie w wysokich temperaturach dodatkowo oferując mnóstwo zabawy dla całej rodziny i przyjaciół wspierających sportowców.

Oczywiście Challenge Florianopolis zaczyna się od jednej pętli pływania 1,9 km wzdłuż plaży Jurere Internacional. 90 km na rowerze prowadzić będzie w kierunku autostrady SC-401. 21,1 km biegu, odbędzie się na trzech pętlach popularnej Avenida dos Buzios i jego okolicach.

"Naszym celem jest zaoferowanie jednego z najszybszych wyścigów w serii Challenge Family. Chcemy by przyjeżdżający do nas sportowcy mogli osiągać swoje osobiste rekordy na dystansie połowy Ironmana” ,powiedział Menezes.

Felix Walchshöfer, Prezes Challenge Family, powiedział że, pojawienie się imprezy w Ameryce Południowej był długo oczekiwana i był zachwycony, że może zaoferować Brazylijskim triatlonistą wyścig w tak spektakularnej części ich kraju.

"Widzieliśmy coraz większą liczbę brazylijskich sportowców startujących w imprezach Challenge Family na całym świecie i coraz częściej dostawaliśmy sygnał o chęci przeprowadzenia wyścigu w Ameryce Południowej", powiedział. "Teraz nadszedł ten dzień i wiemy, że Challenge Florianopolis przekroczy oczekiwania sportowców, widzów i społeczności lokalnej. Wybraliśmy jedno z najlepszych miejsc turystycznych w kraju i jedną z najpiękniejszych plaż w Brazylii! "

Ambasador Challenge Family i czterokrotny mistrza świata, Chris McCormack  był w Brazylii w momencie wprowadzania Challenge Florianopolis i powiedział, że jest szczęśliwy, że może być częścią wyścigu.
"Florianopolis jest niesamowitym miejscem, a trasa naprawdę będzie zachęcać zawodników do przekraczania własnych granic, jak  również do bicia kolejnych rekordów. Ponadto plaże nie mają sobie równych i jest to niesamowite miejsce dla sportowców, by przyjść z rodzinami na wyścig, opalać się i cieszyć się, z unikalnej brazylijskiej atmosfery. "

Udostępnij na FB