Norman Tec

Nowy extremalny triathlon w rejonie Lake District

Organizatorzy Wasdale Triathlon – bardzo często uznawanego jako "najcięższy na świecie tradycyjny triathlon na dystansie ½ Ironman" – zdecydowali się na nową ekstremalną imprezę na dystansie pełnego Ironmana. Zawody zaplanowano na 21 czerwca 2015 r.

Wyścig odbędzie się w Lake District i oferuje kilka z najbardziej spektakularnych wspinaczek w Wielkiej Brytanii. Zawodnicy będą mieli do pokonania odcinki z 33% nachyleniem a to wszystko na dystansie 112 mil (181 km). Etap kolarski prowadzić będzie przez najtrudniejsze przełęcze takie jak Lakes oraz Wrynose, Honister, Newlands, Whinlatter i Kirkstone Pass. Cały etap kolarski zawierać będzie liczne podjazdy i zjazdy z nachyleniem 20%. Łączna suma przewyższeń na trasie to 3300 metrów.

wasdale2

Impreza rozpoczyna się od 2,4 mil (3,8 kilometrów) pływania w Wastwater, najgłębszym jeziorze w Anglii. Po wspomnianym już etapie kolarskim zawodnicy pokonają 26,4 mil (42,2 kilometry biegu). Tutaj również nie będzie łatwo, terenowy bieg będzie przebiegał przez do Scafell Pike, najwyższy szczyt w Anglii, jak również dolinę. W przypadku etapu biegowego łączna suma przewyższeń to 1835 m.

W zawodach obowiązuje limit 200 zawodników, z czego 100 osób zaproszonych zostanie przez Wasdale-Tri. Jeśli jesteś odważny i chcesz poczuć trudy Angielskich terenów pamiętaj, że trzeba zgłosić się wcześniej. Zapisy zostaną uruchomione 20 czerwca, niemal dokładnie rok przed dniem wyścigu.

wasdale1

Cały proces rejestracji odbywać się będzie na stronie organizatora http://www.wasdalex.co.uk/. Tutaj również można sprawdzić trasę wyścigu i przeczytać regulamin.

Udostępnij na FB