Norman Tec

IM Lake Tahoe anulowane z powodu pożaru!

IM-logoNiepokonany żywioł jakim jest ogień zbliżył się w okolice startu zawodów Ironman Lake Tahoe. Dodatkowo niekorzystnie wiejący wiatr spowodował, że organizator musiał anulować zarówno Ironman jak również Ironman70,3 Lake Tahoe.

Ironman ogłosił, że ze względu na niebezpieczne warunki w zakresie jakości powietrza w okolicach jeziora Tahoe oba wyścigi muszą zostać odwołane. "Bezpieczeństwo sportowców, wolontariuszy i kibiców, jest naszym najwyższym priorytetem. Decyzja, aby odwołać zawody została podjęta wspólnie z władzami Stanu Kalifornia i urzędnikami ministerstwa zdrowia."  Tak brzmi komunikat prasowy

"Ze względu na wysokie stężenie szkodliwych substancji w okolicy trasy zawodów, czujemy, że podjęliśmy właściwą decyzję w interesie sportowców, wolontariuszy, zawodów i widzów , "powiedział Tom Christofk, urzędnik kontrolujący zanieczyszczenie powietrza.       " Monitorowaliśmy stan i jakość powietrza od kilku dni, dane pobieraliśmy z czujników umieszczonych w Squaw Valley w Tahoe City, Kings Beach i Truckee. Dane z rana jednoznacznie wskazywały, że przeprowadzenie imprezy było by niebezpieczne dla zdrowia ludzi. "

im tahoe ogien

Według organizatora Ironman, "Ekipy strażackie prognozowały, że dym i pył nie będą miały wpływu na zawody w niedzielę. Jednak zachowanie wiatrów znacząco wpłynęły na sytuację i w sobotę po południu z jakością powietrza w Squaw Valley w Tahoe Vista oraz Tahoe City gwałtownie pogarszając sytuację w trakcie wieczoru. Prognozy przewidywały poprawienie się sytuacji w niedzielę rano ale zmienił się wiatr"

"Tak dużo ciężkiej pracy, przygotowań, pieniędzy i brak możliwości startu! Ale jeśli dym jest szkodliwy dla zdrowia człowieka, co można zrobić?" napisał jeden z zawodników Heather Würtele

Sportowcy byli już w wodzie, kiedy dokonano ostatecznej decyzji o rezygnacji z organizacji zawodów.

Udostępnij na FB