Norman Tec

Kienle and Hauschildt zwyciężają w Henderson.

Nietypowe warunki jak na ten region świata nie były w stanie popsuć ekscytującego wyścigu  na dystansie 70,3 IRONMAN w ramach Mistrzostw Świata w Henderson, w stanie Nevada. Sportowców obudził  deszcz,  który  utrzymywały się przez większość etapu rowerowego. Dopiero podczas trzeciej części wyścigu pojawiło się słońce, które w towarzystwie dużej wilgoci spowodowało efekt sałny parowej. To sprawiło, że wyścig rozgrywany już po raz  trzeci w gorącej Nevadzie zostanie  w przyszłym roku do Mont-Tremblant, w Quebec, w Kanadzie.


Choć wyścig  kobiecy był uważany za jeden z najbardziej atrakcyjnych i widowiskowych  szybko okazało się, że będzie on popisem  Melissy.  Mistrzyni z 2011 roku wyszła z wody  03:20 minuty za liderką  Anabelle Luxford. W kolejnej części wyścigu Melissa sukcesywnie odrabiała stratę uzyskaną w wodzie by zakończyć wyścig na pierwszej pozycji z przewagą ponad pięciu minut nad drugą Heather Jackson i prawie sześciu nad Annabel Luxford.


W wyścigu mężczyzn oczy wszystkich kibiców spierowane były na Sebastiana Kienle dla ,którego obrana tytułu była niezwykle ważna. Kienle wiedział, że podczas epatu rowerowego musi trzymać się w bliskiej okolicy mistrzów olimpijskich i medalistów Mistrzostw Świata, a następnie trzymać wszystkich szybkich biegaczy w bezpiecznej odległości na dystansie 13,1 mil. Innymi słowy, powielać strategię, która przyniosła mu tytuł tu w zeszłym roku.


Jako pierwszy z wody wyszedł Australijczyk Josh Amberger tuż przed Andym Pottsem. Etap rowerowy szybko uformował duże grupy zawodników.  Na około 20 mili, na wysokości  nawrotu w Lake Mead State Park  Amberger ostatecznie odpadł od pierwszej grupy. W tym momencie grupa  liderów składała się już tylko z pretendentów do wygranej: 2008 złoty medalista olimpijski Jan Frodeno, Potts, Brent McMahon, Kienle  Gambles Joe, Tim O'Donnell, Bevan Docherty Terenzo Bozzone.


Wyścig ostatecznie został rozstrzygnięty podczas etapu biegowego. Kienle Sebastian zdeklasował rywali uzyskując przewagę dwóch minut nad drugim Bozzone Terenzo i prawie trzech nad Gamblesem  Joe.

Top 5 kobiet:

1.     4:20:07     Hauschildt, Melissa    AUS   
2.     4:25:19     Jackson, Heather      USA    
3.     4:25:59     Luxford, Annabel      AUS   
4.     4:27:50     Morrison, Catriona    GBR
5.     4:27:52     Bazlen, Svenja         DEU

Top 5 Mężczyzn:

1.    3:54:02    Kienle, Sebastian    DEU   
2.    3:56:06    Bozzone, Terenzo   NZL
3.    3:56:55    Gambles, Joe         AUS
4.    3:57:36    Potts, Andy            USA    
5.    3:57:42    Reed, Tim              AUS

Udostępnij na FB