Norman Tec

Paratriathlon Londyn 2013.

Rekordowa liczba Para triathlonistów wystartuje w Mistrzostwach Świata w Londynie w 2013 roku.Jest to bardzo dobry prognostyk dla tej konkurencji przed jej debiutem w Rio 2016 na Igrzyskach Paraolimpijskich. Rekordowe 210 sportowców z 26 krajów będą rywalizować w Londynie. Rekord ten stanowi prawie dwukrotność frekwencji z ubiegłego roku.

Wśród startujących drużyn udział weźmie bardzo silny zespół Wielkiej Brytanii, któremu zależy na obronie pięciu złotych medali. Wyścig  zacznie się w Hyde Parku w piątek.
W ubiegłym roku w Auckland w Wielkiej Brytanii złote medale zdobyli Iain Dawson w TRI-6 mężczyzn, Matthew Emmerson w TRI-5 mężczyzn, Faye McClelland w TRI-4 kobiet, Steven Judge w męskiej TRI- 3, a Karen Darke w kobiecym TRI-1. W tegorocznych mistrzostwach  świata drużynę Wielkiej Brytanii będzie reprezentować 19 zawodników.


Do walki z zespołem Wielkiej Brytanii włączy się niewątpliwie kadra USA ,która wygrała klasyfikację medalową w ubiegłym roku. W walce o medale liczyć się będzie również kadra Japonii.
Zawody zostaną rozegrane na dystansie 750 metrów pływania, 20 kilometrów na wózkach i 5km biegu.

Udostępnij na FB