Norman Tec

ITU ogłasza terminy Mistrzostw Świata w Duathlonie w 2015.

Międzynarodowa Unia Triathlonu (ITU) ogłosiła terminy dla Mistrzostw Świata w duathlonie w roku 2015. Zawody odbędą się w dniach 14-18 października w Adelajdzie w Australii Południowej. Choć wyścig będzie czymś nowym dla nadmorskiej miejscowości znanej głównie ze sportu w formie rekreacji i festiwali oraz wydarzeń kulturalnych, organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań by impreza była na najwyższym poziomie.

W poprzednich latach Australia gościła Mistrzostwa Świata w duathlonie, które odbyły się w roku 2005 w Newcastle." Sporty wielodyscyplinowe są ważną częścią Unii triathlonowej, zwłaszcza Duathlon, ponieważ składa się z dwóch dyscyplin, które są integralną częścią sportu jakim jest triathlon.", powiedział prezes Międzynarodowej Unii Triathlonowej i członek Komitetu Olimpijskiego, Marisol Casado. "Historia Unii Triathlonowej jest ściśle powiązana z miejscem jakim jest Australia. W Sydney wdzieliśmy debiut triathlonu jako jednej z dyscyplin na igrzyskach olimpijskich. Czekamy na kontynuację tej historii w 2015 roku, kiedy Mistrzostwa Świata w Duathlonie odbędą się w przepięknych rejonach Adelajdy. "


Zawodnicy startujący jak również widzowie mogą spodziewać się idealnych warunków do ścigania się, gdyż rejon południowej Australii ma charakterystykę klimatu śródziemnomorskiego. Wśród grup startujących możemy wyróżnić elitę, wyścig poniżej 23 roku, elitę juniorską, paraduathlon, duathlon początkujących i dzieci. Dodatkowo imprezie będą towarzyszyły wydarzenia kulturowe i koncerty.
Gripper Anne, CEO Triathlonu w Australii powiedziała: "Triathlon w Australii jest dumny, że może gościć tak prestiżowe wydarzenie w Australii Południowej. Jesteśmy podekscytowani Duathlonem i zapraszamy zawodników z całego świata do miasta Adelaida. "


Organizatorzy imprezy zaproponowali cztery okrążenia biegu co łącznie daje 10 km biegu, a następnie osiem okrążeń na rowerze czyli 40 km, kończąc dwoma okrążeniami biegu czyli 5km. Dystans ten obowiązuje w wyścigu elity i dla zawodników poniżej 23 roku. Zawody odbędą się w samym sercu Adelaidy wokół rzeki Torrens. Minister turystyki w stanie Południowa Australia Leon Bignell powiedział, że obszar ten był dumnym gospodarzem szeregu światowej klasy imprez i festiwali.

Adelaide


"Południowa Australia ma super pogodę, przyjaznych ludzie i doskonałe zaplecze sportowe. Wszystko to sprawia, że jest to świetne miejsce do organizacji 2015 Duathlon ITU Mistrzostw Świata," Mr Bignell powiedział. "Wydawnictwo Lonely Planet uznało Adelaide jako jedno z 10 najlepszych miast na świecie do odwiedzenia w 2014 roku. "Cieszymy się z powodu przyjazdu sportowców z całego świata i pragniemy zachęcić ich do odkrywania naszych znanych regionów winiarskich i dziewiczych wybrzeży”.

Udostępnij na FB