Norman Tec

Challenge Half Forster. Inauguracja w Australii

Triathlon powraca do swoich korzeni w Australii. W ten weekend dojdzie do inauguracyjnego wyzwania ,,Forster” w miejscu gdzie narodził się długi dystans w Australijskim triathlonie. Zawody odbędą się w dniu 23 listopada.

Wyzwanie ,,Forster” spełnia marzenia wszystkich, którzy długo czekali na powrót cyklu Challenge Family do Australii.  Zawody potrwają jeden dzień w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród dystansów do wyboru będą między innymi - sprint, wyścig 300 metrów pływania, 8 do 10km roweru i 2km biegu, wyścig juniorski i triathlon z legalnym draftingiem, a także zawody dla dzieci Miniman, gdzie każde dziecko otrzymuje medal. Oczywiście głównym wydarzeniem dnia będą zawody na dystansie pełnego Ironmana.  

Główny start Challenge Forster rozpocznie się o godzinie 13. Start o tej godzinie pozwoli poczuć magię kończenia zawodów o zachodzie słońca. Będą to napewno niezapomniane chwile dla kazdego startujacego zawodnika. Challenge Forster ma jedną z największych puli nagród w Australii -€ 25.000 (ok. $ 30, 000), a wydarzenie to przyciąga silną grupę zawodników, która za każdym razem dba o ekscytujący wyścig.

Wyścig mężczyzn przyciągnął kilku czołowych australijskich sportowców, w tym Tima Berkela (AUS), który w tym roku wygrał już kilkakrotnie zawody i dwukrotnie został mistrzem Challenge Kopenhaga. Wśród innych znanych osobistości jest również Clayton Fettell (AUS), jak również zwycięzca Challenge Wanaka i Challenge Tajwanu, Dylan McNeice (NZ).

Wyścig kobiecy będą reprezentować takie nazwiska jak Annabel Luxford (AUS), która jest świeżo po zwyciestwie w Cozumel. Zawodniczka ta rzadko ląduje poza podium. Michelle Wu (AUS), która również bardzo często jest w czołówce wyścigów. Dodatkowo stawka pań uzupełniona jest przez zwyciężczynie Ironman Australia Rebecce Hoschke (AUS), oraz Michelle Bremer (NZ) i Rebecca Preston (AUS).

challenge forster australia

Zapraszamy do śledzenia zawodów na stronie www.challengeforster.com.au o godzinie 13 czasu wschodniego w sobotę 23 listopada 2013.

Udostępnij na FB