Norman Tec

Frédéric Belaubre i Charlotte Morel triumfowali w Indian Ocean Triathlon

Organizatorzy chwalą się, że ich Indian Ocean Triathlon na wyspie Mauritius jest "najpiękniejszy na świecie" i że zdjęcia, które umieszczają na stronie internetowej,  tylko potwierdzają to twierdzenie. Trasa Indian Ocean Triathlon jest zadziwiająca. Impreza jest otwarta dla wszystkich pasjonatów sportu i oferuje zapierające dech w piersiach widoki południowej części Mauritius. Czy jesteś doświadczonym triatlonistą czy amatorem żądnym doświadczenia pierwszego  triathlonu, możesz być pewien, że będzie pamiętać przebyte kilometry na wyspie Mauritius!

Dystans jaki mieli do pokonania zawodnicy składał się z 1,8km pływania w krystalicznie czystej wodzie laguny, 55 kilometrów jazdy rowerem i na koniec 12km biegu.

indian ocean tri

Frédéric Belaubre musiał mocno się napracować, aby zdobyć swój drugi tytuł w tym wyścigu, podczas gdy Charlotte Morel gładko zwyciężyła w 5. edycji tego tropikalnego triathlonu.

Podczas etapu pływackiego, Belaubre wypracował sobie prawie dwuminutowe prowadzenie nad Glenem Gorem i ponad czterominutowe nad zwycięzcą  na dystansie olimpijskim w ITU World Championship z 2000 roku Olivierem Marceau. Etap kolarski zapowiadał się bardzo ciekawie ponieważ zawodnicy mieli do pokonania wzgórze o nazwie Chamarel. Belaubre w dalszym ciągu miał 4 minuty przewagi nad Marceau, który mocno pracował, aby dogonić Gore. Przed strefą zmian T2, Marceau zmniejszył prowadzenie nad Belaubre do 01:50. Jak się później okazało Oliver Marceau uzyskał najlepszy czas przejazdu trasy kolarskiej 01:34:40, Jeremy Morel przyjechał trzeci,  tracąc 2:33 do Belaubre.
Etap biegowy stał pod znakiem znakomitego występu Borisa Touleta, który tego dnia ustanowił rekord trasy biegowej 48:42, a to z kolei pozwoliło mu uplasować się na trzecim miejscu podium z czasem 03:01:17 tracąc do zwycięzcy 05:45. Zwycięzcą całych zawodów okazał się Belaubre, który uzyskał łączny czas zawodów 02:55:32 wyprzedzając o 5:10 Marceau. Jeremy Morel ostatecznie zajął 4 miejsce tracąc 6:40 do zwycięzcy.

Belaubre

Charlotte Morel pewnie i można by sądzić, że bez wysiłku zwyciężyła w starcie elity kobiet. Już po etapie pływackim miała przewagę ponad czterech minut nad drugą Caroline Koll. Etap kolarski to zdecydowanie popis francuski, która w pewnym momencie miała przewagę 14 minut i 25 sekund. Morel zwyciężyła uzyskując czas na mecie 3:13:43 deklasując rywalki. Jako druga na mecie zameldowała się Caroline Koll tracąc 13:36, a trzecia Bettina Haas przekroczyła linię mety 25 minut i 28 sekund po zwyciężczyni.