Norman Tec

ITU Triathlon Series w RPA już w 2014

Wyścig z serii ITU World Triathlon Series odbędzie się po raz pierwszy na kontynencie afrykańskim, a zawody w Cape Town w Republice Południowej Afryki dołączą do listy sławnych, zabytkowych miast z całego świata.

Cape Town jest jednym z dwóch nowych organizatorów. Drugim z nich jest Chicago w USA. Doskonale dopełniają one grupę miast jakim są Auckland, Yokohama, Londyn, Hamburg, Sztokholm i Edmonton. Nowy wyścig w RPA jest drugim przystankiem serii w 2014 roku  i odbędzie się wdniach 26-27 kwietnia 2014.

Javier Gomez, Richard Murray, Henri Schoeman i kilka innych wielkich nazwisk ITU byłi najwyraźniej zadowoloni z ogłoszenia, że Cape Town będzie organizatorem tak dużej imprezy i podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze i innych portalach społecznościowych.

"To wielkie szczęście usłyszeć, że Cape Town, jedno z moich ulubionych miast na świecie, będzie częścią World Series w przyszłym roku. Takkkk! @ WTS_CapeTown," napisał na Twitterze Gomez.

capetown

Wyścig, oczywiście jest organizowany nie tylko dla elity ITU. Różne grupy wiekowe również będą mogły konkurować w Kapsztadzie na dystansie olimpijskim i w sprincie. Dodatkowo odbędzie się wiele innych atrakcji dla całej rodziny.

"Pracujemy, aby móc organizować imprezę WTS w Afryce przez długi czas," powiedział prezes ITU i członek komitetu olimpijskiego Marisol Casado. "Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym szybkim rozwojem. Lokalizacja jest idealnym miejscem do wyścigów w klasie premium, i pozowli również być ważnym elementem rozwoju dla całej Afryki."

Udostępnij na FB