Norman Tec

Challenge Almere-Amsterdam organizatorem triathlonowych Mistrzostw Europy w 2014!

Europejska Unia Triathlonu (ETU) i Challange Family ogłosiła, że Challenge Almere-Amsterdam zostaje organizatorem Mistrzostw Europy na długim dystansie w 2014 roku. Triathlon odbędzie się w dniu 13 września 2014 roku.

Almere, to najstarszy wyścig długodystansowy w Europie i zarazem pierwszy gospodarz Mistrzostw Europy, które odbyły się w 1985 roku i ponownie w latach 1991,1999 i 2006.

Dyrektor wyścigu, Richard Belderok, powiedział: "Komitet Organizacyjny Challenge Almere jest bardzo zadowolony, że może być częścią tej historii. Naszym celem jest, aby przyciągnąć jak największa liczbę zawodników z całego świata, jak również oczywiście sprowadzenie międzynarodowych mediów. "

Jaap Lodders bardzo entuzjastycznie podszedł do tej wiadomości i powiedział: "Mistrzostwa Europy w Challenge Almere-Amsterdam to wielki impuls i bodziec dla tej imprezy. Triathlon to jeden z ważniejszych aspektów rozwojowych w polityce Flevoland. Flevoland żyje triathlonem! "

Prezes Challenge Family, Felix Walchshöfer, dodał: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować naszą współpracę z ETU w 2014 r. wraz z Challenge Almere-Amsterdam.

"Dla nas, to partnerstwo odzwierciedla nasze zaangażowanie na rzecz współpracy z organami  sportu w celu zapewnienia triathlonowi silnej i zdrowej przyszłość. To zaszczyt, że możemy zobaczyć, blisko trzydzieści lat po inauguracji, Mistrzostwa Europy powracające do ich narodzin w Almere. "

Triathlon AmsAlm

 Renato Bertrandi, Prezes ETU, powiedział: "Jestem szczęśliwy, że nasz Zarząd podjął decyzję o dalszej współpracy z Challenge w imprezach na długim dystansie. Mamy już pozytywne wyniki z ostatnich dwóch lat i dołożymy wszelkich starań by nasze partnerstwo było udane w kolejnych sezonach.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że Mistrzostwa Europy na dystansie długim odbędą się w Almere, znanym miejscu wśród wszystkich naszych europejskich sportowców startujących na tym dystansie: Jestem pewien, że lokalny organizator stworzy wielkie wydarzenie. Do zobaczenia na miejscu! "

Henk van Lint, prezes NTB powiedział: "Triathlon jest w DNA naszej społeczności. Setki wolontariuszy dołoży wszelkich starań by triathlon w Almere z powrotem znalazł się na międzynarodowej mapie imprez triathlonowych. Sukces tkwi w działaniu jako rodzina: wraz z wolontariuszami, firmami, klubami sportowymi, samorządami i sponsorami. Dodatkowo bardzo poprawiliśmy standard naszej imprezy poprzez współpracę z Challenge Family. Organizacja Mistrzostw Europy ETU jest nagrodą dla nas wszystkich ", powiedział Renee Peeters, Radny miasta Almere.

Challenge i ETU także kontynuują współpracę na Mistrzostwach Europy na dystansie średnim, które odbędą się na Majorce w dniu 18 października 2014 roku.

Udostępnij na FB