Norman Tec

Jurkiewicz i Lyles wygrywają w triathlonie w Australii Zachodniej

Od debiutu australijskiej imprezy w triathlonowym kalendarzu w 2004 roku zawody IRONMAN odnotowały ogromny wzrost, zarówno pod względem wielkości jak równiez prestiżu wśród społeczności triathlonowej, a impreza ta niewątpliwie to zdarzenie światowej klasy sportowej. Wydarzenie stało się niezwykle popularnee wśród sportowców i widzów. W tym roku po raz kolejny miast Busselton nie zawiodło i zagwarantowało wielkie emocje w Zachodniej Australii.

Jeremy Jurkiewicz z Francji i Niemiec Markus Thomschke przyjechali do Australii Zachodniej i uplasowali się na  pierwszych dwóch miejscach  podium deklasując Australijczyków. Jurkiewicz był najszybszy w wodzie uzyskując czas pływania 47:03. Dodatkowo Francuz zanotował bardzo dobry przejazd trasy kolarskiej uzyskując czas 04:29:17, a następnie po raz kolejny okazał się najsilniejszy uzyskując najlepszy czas biegu maratońskiego 02:48:18. Thomschke wyszedł z wody na 10 miejscu, ale ciężka praca na rowerze i podczas biegu pozwoliła mu zdobyć tytuł wicemistrza wyprzedzając Davida Dellow i Todda Izraela, który zajął czwarte miejsce. Wśród startujących był również Andreas Raelert, ale nie ukończył zawodów z powodu kontuzji.

jeremy

Elizabeth Lyles przez cały wyścig znajdowała się w ścisłej czołówce ale to ostatni etap zawodów, bieg maratoński przebiegnięty w czasie 03:00:37 pozwolił jej wyprzedzić Niemkę Mareen Hufe i Aussie Lisa Marangon z Australii i ostatecznie odnieść zwycięstwo. Hufe, która uzyskała najszybszy czas przejazdu rowerem  (04:47:53) ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu podium, a trzecia dobiegła do mety Lisa Marangon.