Norman Tec

Bozzone and Frederiksen podbili Miami

Nowozelandczyk Torenzo Bozzone dopiero podczas biegania pokazał swoją wyższość nad rywalami, natomiast Helle Fredriksen była niekwestowaną liderką od początku wyścigu w odbywających się w weekend zawodach z cyklu Ironman 70.3 w Miami w Stanach Zjednoczonych.

Wśród mężczyzn jako pierwszy z wody wyszedł Todd Skipworth uzyskując czas 24 minut. Razem z nim utworzyła się grupa 13 zawodników. Cała dwunastka zmieściła się w 22 sekundach po liderze. Wszyscy pretendenci do zwycięstwa znaleźli się w grupie liderów w tym Matty Reed, Filip Osplay, Terenzo Bozzone, Nils Frommhold, Ben Collins i Leona Griffin.
Na 28 mili etapu kolarskiego 90 sekundową przewagę zyskał Collins. Szybko jednak okazało się, że Bozzone i Frommhold dysponowali w tym dniu dobrą formą meldując się tylko 40 sekund za liderem wyścigu.
Etap biegowy to popis Bozzone, który już po pierwszej mili biegu objął prowadzenie. Tuż za nim biegli Ospaly i Frommhold. Dotychczasowy lider Collins spadł na pozycje czwartą. W dalszej części biegu Bozzone nie pozwolił by Ospaly i Frommhold zbliżyli się do niego bliżej jak na 20 sekund. Ostatnie 2 kilometry pokazały siłę Nowozelandczyka, który uzyskał najlepszy czas biegu (1:11:16) wygrywając tym samym zawody z czasem 3:41:17. O drugą pozycję walczyli Osaly i Frommhold. Ostatecznie ten pierwszy okazał się lepszy uzyskując czas 3:43:12, pokonując swojego rywala o minutę i trzy sekundy.

miami wrap

W wyścigu kobiet Helle Frederiksen popisując się niesamowitym pływaniem uzyskała przewagę ponad minuty nad swoimi największymi rywalkami. Wśród nich była aktualna mistrzyni Ironman 70.3 w Miami Leanda Cave.

Etap kolarski potwierdził, że ten dzień należy do Frederiksen, która na 29 mili, uzyskała przewagę 6 minut nad Ericą Csomor, Cave i Mensink. W trzeciej strefie zmian Helle miała 7 minutową przewagę nad Cave, Csomor i Mensink. Było jasne, że tego dnia Dunka nie ma sobie mocnych i pewnie kroczy po zwycięztwo. Po pierwszych 10 kilometrach biegu jej przewaga wzrosła do 8 i pół minuty. W tym samym czasie jedenaście minut za liderką biegła Mensink, a Eimear Mullan przeprowadzała atak na najniższy stopień podium tracąc mniej niż minutę do aktualnie biegnącej na trzecim miejscu rywalki. Ostatnie okrążenie było już tylko formalnością dla Frederiksen, która wygrała zawody z czasem 4:03:38. Jako druga na mecie zameldowała się Csmor tracąc 8:11 do zwyciężczyni. Jako trzecia na mecie zameldowała się Mullan z czasem 4:12:39, jednocześnie uzyskując najlepszy czas biegu 1:17:14. Poniżej przedstawiamy wyniki najlepszych zawodników w IRONMAN Miami 2013.